تزریق ژل لب در جهت حجم دهی و بزرگ کردن لب ها هم چنین برای قلوه ای و زیباتر کردن آن از بهترین و محبوب ترین تکنیک های زیبایی در بین خانم ها است. تزریق ژل بهتر است توسط متخصص با تجربه صورت گیرد تا از مواد استاندارد و به میزان درست استفاده شود. لب ها در جذابیت صورت نقش بسیاری دارند، اما همه از لب های زیبایی برخوردار نیستند و یا ممکن است فرم لب های خود را دوست نداشته باشند. تزریق ژل لب ظرافت های منحصر به خود را دارد. از نکات مهم و قابل توجه در تزریق وجود تناسب بین لب های بالا و پایین و فاصله بین لب و دیگر اجزای صورت می باشد. با مراجعه به دکتر پریسا زندی ، بهترین پزشک جوانسازی تهران نتیجه دلخواه را بدست خواهید آورد.

 

تزریق ژل لب - دکتر زندی

تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب یک روش زیبایی است که برای افزایش حجم لب‌ها استفاده می‌شود. این فرایند معمولاً توسط پزشکان متخصص که آموزش‌دیده اند انجام می‌شود. در این روش، موادی مانند هیدروکسی‌اپاتیت کلسیم (Calcium Hydroxylapatite) یا هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) به لب‌ها تزریق می‌شوند تا حجم لب‌ها افزایش یابد و خطوط ریز و چین‌های اطراف لب‌ها کاهش یابند. این روش معمولاً به عنوان یک روش غیرجراحی و موقت برای بهبود شکل و زیبایی لب‌ها استفاده می‌شود و می‌تواند نتایج طبیعی نیز داشته باشد. پس از تزریق ژل، ممکن است لب‌ها به مدت چند ماه تا چند سال حجم و شکل خود را حفظ کنند، و سپس نیاز به تزریق مجدد داشته باشند.

انواع مدل های تزریق ژل لب کدام اند ؟

تزریق ژل لب انواع مختلفی دارد از جمله : مدل های روسی، قلوه ای ، عروسکی یا باربی ،گرد ، چاکدار ، هالیوودی ، کمان ، صدف و یا به صورت طبیعی و نچرال می باشد. که با توجه به سلیقه و علاقه مراجعه کننده صورت می گیرد.

 ژل لب روسی: این روش که امروزه محبوبیت بالایی در بین خانم ها دارد با تکنیک ویژه و توسط فیلر های خاصی انجام می شود. از مهم ترین ویژگی لب های روسی به لیفت لب به سمت بالا می توان اشاره نمود. هم چنین از عارضه اردکی شدن لب ها جلوگیری می کند؛ زیرا در این تکنیک تمرکز در فرم دهی ناحیه V شکل دهان است. بنابراین لب ها به سمت بالا لیفت می شوند و حرکت می کنند نه به سمت جلو.

ژل لب به فرم طبیعی: افزایش تدریجی و به میزان کم در جلسه های متعدد می تواند در داشتن لب های طبیعی نقش موثری داشته باشد. در تزریق ژل لب تمرکز بر روی تقارن لب ها می باشد و لب ها از فرم طبیعی و اصلی خود خارج نمی شوند. نسبت مناسبی در بین گوشه های خارجی لب ها وجود خواهد داشت. اگر تزریق روی قسمت های خاصی و با تکنینک صورت بگیرد، نتیجه می تواند کاملا طبیعی به نظر برسد.

ژل لب عروسکی: در این نوع تکنیک ، مقدار ژل تزریق شده در لب های پایین بیشتر از بالا می باشد و لب ها فرمی عروسکی به خود می گیرد.

ژل لب قلبی: این نوع فرم لب ها برای افرادی با فرم صورتی بیضی مناسب می باشد ، در واقع فاصله ای میان دو قسمت بالایی حاشیه لب ها ایجاد شده و لب حالت قلبی پیدا می کند.

ماندگاری ژل لب

معمولا ماندگاری تزریق ژل لب وابسته به محل تزریق می تواند بین 6 الی 18 ماه ماندگاری داشته باشد که البته این میزان می تواند در برخی بیشتر و یا کمتر باشد. ماندگاری و تاثیر ژل در لب ها به نوع محصول تزریق شده، شرایط بدنی و سن مراجعه کننده بستگی دارد. هرچه محصولی که مورد استفاده قرار می گیرد ،غلیظ تر و متراکم تر باشد دوام بیشتری دارد. در صورتیکه نیاز به ماندگاری بیشتری و یا حفظ نتیجه دارید می توانید این عمل را تکرار کنید.

چه مقدار ژل لب باید تزریق شود؟

مقدار ژل لبی که باید تزریق شود، بستگی به نیازها و اهداف هر فرد دارد. مقدار دقیق ژل لبی که باید استفاده شود، توسط پزشک متخصص زیبایی که با این نوع روش‌ها آشنا است، مشخص می شود. عوامل تعیین کننده در میزان ژل لب مورد نیاز شامل موارد زیر می باشند:

 1. حجم مورد انتظار زیباجو: گاهی افراد به دنبال افزایش حجم لب ها و یا بهبود و رفع عیوب ظاهری آن هستند که هرکدام از این انتظارات در تعیین میزان ژل لب مصرفی تاثیر زیادی دارند.
 2. ساختار و اندازه لب‌ها: اندازه و ساختار اولیه لب‌ها نیز در میزان ژل مورد نیاز تاثیر دارند. فردی با لب های نسبتاً نازک در مقایسه با داوطلب دیگر با لب های پرتر به میزان ژل کمتری نیاز دارد.
 3. توانایی جذب ژل: برخی از افراد ممکن است به میزان کمتری از ژل بهترین پاسخ را بدهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به مقدار بیشتری ژل داشته باشند تا به نتایج مطلوب برسند.

همچنین، این مقدار باید توسط پزشک معالج مشخص شود که با در نظر گرفتن ویژگی‌های فیزیکی و زیبایی فرد، مناسب ترین میزان ژل را برای تزریق لب‌ها تعیین کند.

نکات مهم قبل از تزریق ژل به لب

 • فرم لب بعد از تزریق ژل لب باید با سایر اجزای صورت در تناسب باشد.
 • هنگام تزریق بین دولب بالا و پایین، قسمت مرکزی لب ها باید در نظر گرفته شود.
 • طبق اصل زیبایی شناسی لب بالا بهتر است حدود 20 درصد از لب های پایینی کوچک تر باشد.
 • به منظور جلوگیری از خون مردگی و کبودی قبل از تزریق توصیه می شود از کمپرس سرد و یخ استفاده کنید.
 • از داروهای ضد انعقاد خون و مسکن ها هم چنین ویتامین E و امگا3 قبل از تزریق خودداری بفرمایید و در صورت مصرف پزشک خود را در جریان قرار دهید.

 

تزریق ژل لب - دکتر پریسا زندی

مزایا تزریق ژل لب

کبودی نسبتا کم: این ماده تزریق شده در لب ها به نسبت دیگر تکنیک های موجود با کبودی کمتری همراه می باشد.

ماندگاری بالا: این پروسه زیبایی ماندگاری دائمی نداشته و تنها در مدت زمان توصیه شده توسط پزشک با رضایت بالایی همراه خواهد بود.

کنترل حجم لب ها: با بکارگیری از تزریق ژل لب ، پزشک می تواند میزان حجم لازم جهت تزریق را به خوبی کنترل کند.

رفع بر آمدگی ها: اگر افراد با صحبت کردن سبب ایجاد  توده در لب ها شوند ، با بکارگیری از این تکنیک زیبایی می توانند آن را بر طرف کنند.

عدم بروز واکنش های آلرژیک: تمامی مواد بکار رفته شده در تزریق ژل لب ، دارای یک نوع مشابه ای در بدن تمامی افراد می باشد که سبب بروز عوامل آلرژیک نخواهد شد.

نکات مهم بعد از تزریق ژل به لب

 • لب های خود را با پماد تجویز شده طبق نسخه پزشک چرب نمایید.
 • از مصرف سیگار و قلیان و سایر دخانیات تا بهبودی کامل بپرهیزید.
 • نوشیدن مقدار فراوان آب و مایعات بعد از تزریق می تواند مفید باشد.
 • بهتر است تا 48 ساعت نوشیدنی ها و غذاهای خیلی گرم میل نکنید.
 • وجود مقداری التهاب و تورم در روز های اولیه طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.
 • از انجام فعالیت های شدید برای پیش گیری از خون مردگی در لب ها پرهیز کنید
 • اگر تغییر رنگ و یا درد شدید در ناحیه تزریق شده داشتید پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید؛ زیرا موجب التهاب بیشتر لب ها و تورم در آنها خواهد شد.
 • در معرض نور خورشید و گرمای شدید قرار نگیرید ، ممکن است التهاباتی در لب به وجود بیاید.
 • بهتر است تا قبل از از بین رفتن بی حسی از خوردن آشامیدن پرهیز کنید. زیرا ممکن است احتمال گاز گرفتگی و یا آسیب به لب ها وجود داشته باشد. اثر بی حسی معمولا بعد از یک ساعت از بین خواهد رفت.
 • در صورتی که نیاز به تزریق ژل لب ثانویه دارید ، بهتر است دو هفته صبر کنید سپس مجدد می توانید تزریق را انجام دهید.
  از ماساژ دادن لب های خود بپرهیزید.
 • تا 6 ساعت بعد از تزریق از شست و شوی صورت خود خودداری نمایید و بعد از آن می توانید صورت خود را با شوینده ای که استفاده می کنید شست و شو دهید.
 • از دستکاری کردن لب های خود تا حد امکان پرهیز کنید؛ زیرا امکان جا به جایی ژل وجود خواهد داشت و این کار می تواند تقارن و هماهنگی های ایجاد شده در لب های شما را برهم بزند.

 

تزریق ژل لب - دکتر زندی

عوارض تزریق ژل لب

قبل از هر چیز لازم است با بهترین پزشک در تهران مشورت نمایید و اگر دچار بیماری و یا مشکل خاصی هستید و همچنین در صورت مصرف دارو پزشک خود را در جریان قرار دهید. زیرا امکان واکنش های پوستی و آلرژیک نسبت به دارو ها با ژل تزریق شده وجود دارد. هم چنین اگر برای تزریق نزد سالن ها و آرایشگاه ها بروید ممکن است نتایج غیرقابل جبرانی داشته باشد به همین منظور حتما نزد پزشک معتبر پروتز لب های خود را انجام دهید. امکان تورم و کبودی در لب ها وجود دارد که معمولا با گذشت زمان و استراحت طی چند روز برطرف می شود.

 • تزریق ژل لب و ایجاد عفونت در پوست
 • بافت لب ها ممکن است دچار آسیب شود.
 • در صورتیکه میزان ماده تزریق شده به لب ها بیشتر از نیاز بدن باشد، ممکن است موجب اختلالاتی شود.
 • اگر فرایند تزریق به درستی صورت نگیرد ،ممکن است موجب زخم هایی در لب و اطراف دهان شود.
 • همچنین در برخی موارد تزریق بیش از اندازه می تواند موجب ناهماهنگی بین الاستین و کلاژن ها شده و در نهایت خشکی شدید پوست و زخم ها را به وجود آورد.

چنانچه تزریق ژل لب را نزد دکتر پریسا زندی انجام دهید ، دیگر درگیر دغدغه و نگرانی بروز عوارض نخواهید بود.

تفاوت کلیدی ما بین تزریق ژل و تزریق بوتاکس

بوتاکس: این ماده که امروزه خدمات بسیار زیادی در زمینه های درمانی و زیبایی ارائه می دهد موجب متوقف کردن ماهیچه ها از هرگونه چین و چروک می شود. بیشترین موارد استفاده ان در قسمت بالایی صورت پیشانی و اطراف چشم ها است .
فیلر: از فیلرها اغلب به عنوان حجم دهنده استفاده می شود که از جمله آنها می توان به لبها گونه ها و غیره اشاره کرد. علاوه بر این می توان از فیلر برای چین و چروکهای پیشانی ، اسکار ها و نواحی دیگری از این قبیل نیز استفاده کرد.

در صورت بروز چه مشکلاتی پس از تزریق فیلر باید خیلی سریع با پزشک تماس گرفت ؟

بعد از اینکه تزریق ژل لب را دریافت کردید پزشک دستورالعمل هایی را برای مراقبت از فیلر در خانه به شما ارائه می دهد همچنین در ان در مورد شرایطی که باید در صورت مشاهده بعد از تزریق خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید به شما توضیح خواهد داد.

خونریزی یا درد ، مشاهده علائمی مبنی بر وجود عفونت ، که شامل تب یا قرمزی یا تورم در ناحیه تزریق می شود.

نشانه های مبنی بر واکنش های الرژیک یا آنافیلاکسی مانند دشواری در نفس کشیدن و تنگی نفس

مراقبت های ضروری بعد از تزریق ژل

 1. تا چند روز بعد از تزریق ژل لب از آرایش لب های خود بپرهیزید.
 2. زیبا جویان می توانند از کمپرس ها جهت کاهش کبودی و ورم لب ها استفاده کنند.
 3. به مقدار کافی آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید ، تا روند ترمیم و بهبودی افزایش یابد.
 4. از انجام هر گونه فعالیت شدید خودداری کنید ، زیرا سبب افزایش تورم و خون مردگی لب ها خواهد شد.
 5. تا دو روز بعد از تزریق از قرار گرفتن در محیط هایی گرم مانند سونا ، جکوزی و سولاریم خودداری کنید.

هزینه مورد نیاز جهت تزریق ژل چقدر می باشد؟

هزینه مورد نیاز به منظور تزریق ژل لب با توجه به نوع ژل و ناحیه مورد نظر متفاوت می باشد. در واقع هزینه با توجه به نظر پزشک خوب در تهران ، بر اساس تعداد سرنگ های ژل محاسبه می شود ، که در تزریق به لب ها دو سرنگ کافی خواهد بود. برند های معتبر دنیا به نسبت برند های معمولی تر هزینه بالاتری نیز خواهند داشت. بنابراین برای اطلاع از شرایط قیمت می توانید به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید تا از میزان هزینه های آن مطلع شوید.

مدت زمان لازم جهت تزریق ژل چقدر است؟

زمان لازم جهت تزریق ژل لب 30 دقیقه بوده ، که بخش بیشتر آن صرف بی حس کردن لب ها خواهد شد.

تخلیه ژل لب چگونه انجام می شود؟

در برخی موارد و با مراجعه به افرادی بی تجربه ، شخص بعد از تزریق ژل لب احساس گلوله شدن مواد را خواهد داشت و یا عدم قرینگی در لب های خود را مشاهده خواهد کرد. بنابراین در این مواقع افراد باید به فردی با تجربه مراجعه کنند ، تا با تزریق آنزیم ژل های موجود را از بین ببرند. آنزیم ها تمامی ژل را تجزیه کرده و از بین خواهند برد اما هیچگونه آسیبی به بافت ها نمی رسانند.

سخن آخر

فیلرها می توانند برای حجم دهی و بهبود ظاهر چین و چروک ها در صورت مورد استفاده قرار گیرند. بسیاری از افراد از این تکنیک زیبایی به دلیل اینکه اثرات آن بلافاصله قابل مشاهده می باشد و دوره ریکاوری ان بسیار کوتاه مدت است استفاده می کنند. علاوه بر این موقتی بودن این متد بسیار خوب است زیرا در صورتی که تصمیم به تغییر فرم آن داشته باشید می توانید این کار را انجام دهید . هزینه تزریق ژل لب نسبت به روش های دیگری مانند روش های جراحی تهاجمی که دوره ریکاوری طولانی تر نیز دارند بسیار کمتر است.