جراحی پلک ، راه حلی موثر برای از بین بردن چربی و پوست اضافی از پلک ها است که به جوانتر شدن چهره منتج می شود. جراحی زیبایی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود ، شکل ظاهری پلک بالا و پایین را بهبود می بخشد. دکتر پریسا زندی متخصص پوست ، مو و زیبایی در تهران انواع خدمات زیبایی از جمله عمل پلک را ارائه می نماید. چشم ها بیانگر عواطف افراد می باشند ، لذا نمی توان اهمیت آن ها را نادیده گرفت. عواملی نظیر وراثت و افزایش سن می توانند موجب افتادگی یا پف آلودگی پلک ها شده و زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار دهند.

 

جراحی پلک - دکتر پریسا زندی

بلفاروپلاستی

هر ساله هزاران زن و مرد ؛ به منظور کاهش علائم پیری اطراف چشم ، تحت جراحی پلک قرار می گیرند. چشم ها درباره حالات روحی یک فرد سخن می گویند و یکی از ویژگی هایی هستند که در زمان ملاقات دیگران ، توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. افتادگی پلک ، سبب خسته به نظر رسیدن شما شده و حتی در مواردی می تواند میدان دیدتان را محدود کند. پف زیر چشم ، شما را خسته و نگران نشان می دهد. همه این ها باعث پیرتر به نظر رسیدن شما نسبت به سن واقعی تان می شود. هر چند باید اشاره داشت که این جراحی نمی تواند فرآیند پیری اطراف چشمان شما را متوقف کند ، ولی اجرای آن به دست دکتر زندی که از حاذق ترین پزشکان در حوزه پوست و مو و جوانسازی پوست می باشند ، می تواند چشمانی سرحال و چهره ای شاداب را برای شما بازیابی نماید.

عمل زیبایی پلک ها در چه مواردی موثر است؟

 • بهبود گودی زیر چشم
 • پوست های چروک و بسیار ریز در پایین پلک
 • ذخیره چربی که به شکل پف چشم ها می باشند
 • افتادگی پلک پایین که سفیدی چشم ها را در زیر مردمک نمایان می کنند
 • رفع پوست شل یا اضافی با جراحی پلک که باعث چین خوردن و اختلال در کانتور طبیعی پلک بالا می شود

بلفاروپلاستی پلک پایین

هرچند کرم ها و سرم ها می توانند به کاهش ظاهر پف کرده و خسته چشمان شما کمک کنند ؛ ولی انجام جراحی پلک پایین ، بهترین درمان برای رهایی دائمی از پف زیر چشم می باشد. طی بلفاروپلاستی پلک تحتانی ، بهترین جراح پلک با ایجاد یک برش کوچک در زیر مژه های پایینی یا در داخل پلک پایین ، چربی ، پوست و آب تجمع یافته در زیر چشم ها بر می دارد و باعث پوست سفت شدن پوست می شود. هدف از بلفاروپلاستی پلک پایین ، بازیابی جوانی ، قوام و شادابی به پلک ها می باشد.

بلفاروپلاستی پلک بالا

جراحی پلک بالا که عموما تحت عنوان لیفت پلک نیز نامیده می شود ، با هدف برداشتن پوست ، چربی و ماهیچه شل که باعث سنگینی پلک بالا و در نتیجه افتادگی آن می شود ، انجام می پذیرد. البته بخشی از چربی برای بازیابی شکل طبیعی پلک ها دوباره توزیع می شود ، ولی بخش عمده ای از چربی و پوست اضافی برداشته می شود. سپس پوست باقی مانده ، محکم می شود و شکل سرحال تری را به چشم ها می دهد. بخیه های بسیار ریز برای حذف قابل رویت بودن جای زخم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآیند ریکاوری بلفاروپلاستی

معمولا بعد از جراحی پلک در تهران ، بستری شدن در مرکز درمان مورد نیاز نمی باشد. این نوع جراحی ، اغلب بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد که بر حسب مشکلات و تعداد روندهای مورد نیاز علاوه بر بلفاروپلاستی ، متغیر است. دوره نقاهت جراحی زیبایی پلک ، ظرف 7 تا 10 روز تکمیل می شود. بعد از این فرانید ، یک برآمدگی کوچک در گوشه چشم ها و تاری دید جزئی ایجاد می شود که به سرعت فروکش می کند. طبق گفته جراح پلک خوب در تهران ، 3 هفته بعد از جراحی ، می توانید فعالیت های روتین خود را از سر بگیرید.

 

جراحی پلک - دکتر پریسا زندی

علل انجام عمل پلک

با بالا رفتن سن ، چشم ها به دلیل تشکیل پوست و چربی اضافی در برابر علائم پیری آسیب پذیر می شوند. حذف این پوست اضافی از پلک های بالایی و پایینی کانتور جوان چشمان شما را ارتقاء داده ، چهره شما را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس شما را تقویت می کند. بیماران به دلیل مواجهه با مشکلات زیر ، قرار گرفتن تحت جراحی پلک در تهران را بر می گزینند :

 1. پف پلک های بالا
 2. حلقه های تیره و پف زیر چشم
 3. چین و چروک های زیر پلک پایین
 4. پوست اضافی که تا خوردگی طبیعی پلک بالا را پنهان می کند.
 5. بینایی معیوب ناشی از آویخته شدن پوست پلک بالایی بر روی چشم
 6. پلک های پایین آویزان که باعث دیده شدن سفیدی حدقه چشم می شود.

پتوزیس پلک چه تفاوتی با عمل بلفاروپلاستی دارد؟

بهتر است بدانید که پلک ها یکی از اعضای مهم صورت تمامی افراد می باشند. بنابراین افتادگی پلک با توجه به شل شدن پوست پیشانی و یا ابرو ها و در مواردی همچون کشیدن عضله پلک بالا می تواند سبب افتادگی آن شود. این موضوع پتوزیس پلک نام دارد و نیازمند روش درمان دیگری است.

پزشک جراح ، آناتومی صورت شما را با دقت بررسی می کند و سپس در مورد اقداماتی که در جراحی پلک ، برای رفع نگرانی های شما باید انجام شود، تصمیم گیری می کند.

مزایای جراحی پلک چیست ؟

بلفاروپلاستی ، می تواند مزایای عملکردی و زیبایی را به همراه داشته باشد. این مزیت ها عبارتند از :

 • بهبود بینایی
 • ارتقاء یافتن کانتور چشم
 • خلق ظاهری طبیعی ، شاداب و جوان تر
 • از بین رفتن حلقه های تیره و پف زیر چشم
 • کاهش خطوط ریز پلک پایینی و گوشه های بیرونی چشم
 • کاهش حساسیت پوست در اثر سایش پوست های اضافی به هم
 • کاهش فشار ایجاد شده بر روی پیشانی به دلیل احساس نیاز به بالا دادن عضلات

جراحی پلک چگونه انجام می شود ؟

متقاضیان عمل پلک در تهران در جلسه مشاوره با یک جراح پلک خوب ، دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی را دریافت می نمایند. در برخی موارد پزشک از آن ها می خواهد تا قبل از جراحی چیزی نخورند و ننوشند. جراحی پلک بالا و پایین جداگانه یا گاهی همزمان و حتی به همراه لیفت صورت ، گردن ، ابرو یا پیشانی انجام می شود. در طول بلفاروپلاستی پلک بالا ، برش هایی در چین پشت پلک بالا جهت برداشتن چربی اضافی ایجاد می شود. در طول بلفاروپلاستی پلک پایین ، برشی در داخل پلک در زیر مژه ها یا بخش ملتحمه چشم ایجاد شده و سپس چربی برداشته می شود. برش ها به دلیل ریز بودن بخیه و کشیده شدن آن ها پنج روز بعد از جراحی ، قابل رویت نمی باشند.

چه کسانی داوطلب مناسب برای عمل پلک هستند ؟

 1. افراد سالم بدون مشکلات جدی چشم
 2. افراد دارای اهداف منطقی از جراحی

آیا جراحی پلک خطرناک است؟

در صورتی که کاندید مناسبی برای جراحی پلک باشید و توصیه های جراح خود را به خوبی عمل کنید ، به هیچ عنوان دچار خطرات و عوارض این پروسیجر نمی شوید. به طور کلی می توان گفت جراحی بلفاروپلاستی را در سه دسته می توان تقسیم کرد :

 1. خطرات بی هوشی
 2. خطرات زیبایی
 3. خطراتی از نظر عملکرد پلک ها

خطرات بیهوشی

با توجه به اینکه اغلب بفاروپلاستی با بی حسی موضعی انجام می شود ، ممکن است سبب بی حسی پلک و آلرژی در افراد شود.

پس از جراحی پلک

همه عمل ها دارای اسکار هستند و با آن که جای اغلب زخم های عمل پلک نازک می باشد و زمانی که چشم ها باز می شوند چین و چروک های موجود در پلک پنهان می شود. خطرات زیبایی و آرایشی که شامل پلک های گود شده در قسمت پلک ناصاف می شود. بلفاروپلاستی زیرین همچنین این خطر را دارد که بافت های بسیاری از بین برود و همچنین ظاهری توخالی داشته باشد  که البته تزریق مجدد چربی این ایراد را برطرف می کند. در صورتی که بعد و قبل از جراحی پلک ، عدم تقارن وجود داشته باشد زیرا تقارن کامل در جراحی های زیبایی پلک وجود ندارد. البته بعضی از نا متناسبی ها را می توان به وسیله مواد آرایشی یا جراحی ، اصلاح کرد. از جراح پلکی که با تخفیفات مختلف شما را به انجام بلفاروپلاستی نزد خود متقاعد می کند اجتناب کنید، چرا که این نوع از متخصصان در انجام عمل پلک تجربه ندارند. همچنین عمل پلک برای دوری از مشکلات عمده در بینایی ، ظاهر و عملکرد پلک است و جراح برای این موارد مهارتهای بالایی دارد.

خطرات عملکردی پس از بلفاروپلاستی

زمانی که پوست بیشتر از حد معمول برداشته شود بیماران با بستن چشم به طور کامل هنگام خواب به مشکل بر می خورند. در موارد بسیار نادری نیز ممکن است جراحی پلک تحتانی بر ماهیچه هایی که چشم ها را تراز می کند تاثیر منفی بگذارد.

بلفاروپلاستی با لیزر

تکنیکی که جراحان توسط آن جراحی پلک انجام می دهند به بلفاروپلاستی با لیزر معروف است. از لیزر می توان برای بهبود پلک پایین ، پلک بالا و نیز عمل کیسه های زیر چشم استفاده کرد. بیماران می توانند در این پروسه زیبایی با لیزر جراح می تواند کیسه های زیر چشم را بردارد و پلک پایین و بالا را زاویه سازی کند.

 

جراحی پلک - دکتر پریسا زندی

آماده شدن برای بلفاروپلاستی

بهترین جراح پلک در تهران قبل از بلفاروپلاستی ، تاریخچه سلامت و انتظارات شما از جراحی را بررسی می کند. بر حسب هدف جراحی ، آزمایشات فیزیکی و تست بینایی انجام شده و به منظور کمک به طراحی روند عمل ، از چشمان شما در زوایای مختلف عکس گرفته می شود. جراح از شما می خواهد تا دستورالعمل های زیر را پیش از جراحی پلک اجرا کنید :

حداقل دو هفته قبل از جراحی :

 • سیگار را ترک کنید.
 • مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و دیگر داروهایی که می توانند باعث افزایش خونریزی شوند را ترک کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کرده و در صورت اجتناب ناپذیر بودن این کار ، از کرم های ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید.
 • از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا بعد از جراحی ؛ شما را به منزل بازگردانده و در طول چند روز اول ریکاوری در کنار شما باشد.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

دنبال کردن دستورالعمل های بعد از جراحی ، که از سوی دکتر خوب برای بلفاروپلاستی در تهران ارائه می گردند ، به شما در دستیابی به بهترین نتایج کمک می کند. در ذیل با فهرست مراقبت های بعد از جراحی پلک آشنا شوید :

 1. بعد از جراحی سر خود را بالا نگه دارید و تا چند روز پس از عمل از پایین انداختن سرتان اجتناب نمایید.
 2. از کمپرس سرد ، به منظور کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 3. چشم ها را تمیز نگه دارید.

عوارض جراحی پلک

یکی از عارضه های مهمی که فرد ممکن است بعد از انجام جراحی پلک تجربه کند ، عدم توانایی در بستن کامل چشم ها می باشد. این عارضه به دلیل تورم و خشکی چشم اتفاق می افتد و جای نگرانی ندارد و بعد از چند هفته با رعایت مراقبت ها و توصیه ها برطرف می شود. استفاده از قطره های چشمی و پمادهایی که تجویز شده است ، می تواند به رطوبت چشم ها کمک کند و از خشکی شدید چشم جلوگیری نماید. هم چنین می توانید از دستگاه بخور به منظور حفظ رطوبت محیطی که در آن در حال استراحت هستید ، استفاده کنید. از جمله عوارض و خطرات دیگر این عمل جراحی به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • عدم تقارن
 • تورم و کبودی
 • احساس درد
 • کوتاه شدن پلک
 • حساسیت به نور
 • دوبینی یا تاری در دید
 • مشکل در پلک زدن
 • بی حسی در پلک ها
 • آسیب دیدن کره چشم
 • خون ریزی از محل برش ها
 • خشکی و سوزش چشم ها
 • بروز عفونت در پلک و جای بخیه ها
 • افتادگی پلک به دلیل کشیدگی زیاد پلک
 • تیره شدن پوست نواحی اطراف چشم
 • تشکیل اسکار در محل برش های ایجاد شده

برخی از این عوارض مانند کبودی ، تورم ، حساسیت به نور و غیره بعد از جراحی طبیعی است و بعد از مدتی برطرف می شود. اما عوارض جدی معمولا به دلیل خطای پزشکی و عدم تجربه و مهارت جراح اتفاق می افتد و یا به دلیل عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی. اینگونه عوارض ها لازم است جدی گرفته شوند و حتما برای برطرف کردن این مشکلات به پزشک مراجعه کنید تا از بروز مشکلات و خطرات جدی جلوگیری نمایید. از این بابت است که برای انجام جراحی پلک در تهران ، بایستی به بهترین دکتر عمل زیبایی پلک ، مثل دکتر پریسا زندی مراجعه کنید.

ماندگاری عمل پلک

می توان گفت نتایج این عمل ماندگاری بالایی دارد. تنها در شرایطی که فرد مراقبت ها بعد از عمل پلک را جدی نگیرد ، سبک زندگی سالمی نداشته باشد ، از پوست خود مراقبت نکند ، موجب می شود علائم پیری در چهره زودتر نمایان شود. در نتیجه ماندگاری اثرات جراحی کاهش پیدا می کند. اما به صورت کلی می توان گفت نتایج جراحی پلک تا 10 سال ماندگاری دارد.

کدام دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی می باشند؟

 1. افرادی که دارای هیچ گونه بیماری خاص پوستی نباشند.
 2. افرادی که اهداف و چشم انداز های واقع گرایانه دارند.
 3. افرادی که به هیچ گونه بیماری چشم مبتلا نمی باشند.
 4. افرادی که هیچ گونه دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل استفاده نمی کنند
 5. افراد سالم بدون ابتلا به بیماری های خاص که بر روی روند درمان تاثیر بگذارد

سن مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی

هر چند به گفته جراح پلک تهران ، که محدودیت سنی برای انجام جراحی پلک وجود ندارد. اما عموما بیشتر متقاضیان این جراحی افرادی بین 40 تا 50 سال هستند. این افراد در صورتی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند ، می توانند جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهند.

بلفاروپلاستی با بی حسی

عمل پلک هم با بی حسی موضعی انجام می شود و هم با بیهوشی. اغلب جراحی پلک هایی که با بی حسی موضعی انجام می شوند در مطب بوده و بیمار بعد از آن به بستری نیازی ندارد.

آیا بلفاروپلاستی پلک دردناک می باشد؟

بیشتر مراجعه کنندگان که جراحی زیبایی پلک انجام می دهند ، درد خفیفی را بعد از بلفاروپلاستی تجربه می کنند که بسیار طبیعی می باشد و با مصرف منظم داروهای مسکنی که جراح بعد از جراحی پلک تجویز می کند به خوبی برطرف می شود.

هزینه جراحی بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه مورد نیاز جهت جراحی پلک ها ، شامل مواردی از جمله دستمزد پزشک ، هزینه های بیمارستان و تجهیزات بکار برده شده ، دارو های بیهوشی و آزمایشات مورد نیاز ، موقعیت جغرافیایی و مشکلات موجود و موارد دیگر می باشد ، که ممکن است مقدار آن در هر فردی با دیگر متفاوت باشد. بنابراین بهتر است به پزشک مراجعه کنید  تا هزینه مورد نیاز این پروسه زیبایی به شما اطلاع داده شود.