پوست جوان و درخشان می تواند تاثیرات قابل ملاحظه ای بر روی اعتماد به نفس بر جای گذاشته و بهترین احساس را در تعاملات فردی و کاری ایجاد می نماید ؛ ولی با بالا رفتن سن ، نگهداری از پوست دشوار تر می شود. خانم دکتر پریسا زندی ، بهترین دکتر پوست و مو در شمال تهران در مقاله پیش رو توضیحاتی در خصوص جوانسازی پوست و بازگرداندن شادابی به چهره ارائه نموده اند که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

جوانسازی پوست - دکتر پریسا زندی

 

فاکتورهایی از قبیل فرآیند پیری ، عادات تغذیه ای ، قرار گرفتن مکرر در معرض نور خورشید و گزینه های سبک زندگی از قبیل مصرف شدید الکل یا استعمال سیگار می توانند آثار مخرب خود بر روی پوست را بر جای بگذارند. خوشبختانه امروزه آرایه جامعی از روندهای جوانسازی برای معکوس نمودن علائم پیری و بازیابی پوستی زیبا ، سالم و جوان موجود می باشد. عبارت جوانسازی پوست ، هرگونه درمانی را که شکل ظاهری پوست را بهبود می بخشد ؛ در بر می گیرد. این درمان ها ؛ شامل درمان های انجام شده در مطب پزشک و استفاده از محصولات مراقبت از پوست در منزل می باشد. پوست شما مرتبا در حال تغییر است و با گذر زمان شما به انواع گوناگون درمان ها برای حفظ سلامت ، درخشانی و حالت ارتجاعی پوست خود نیاز دارید. جوانسازی پوست ، به ندرت با تنها یک روند زیبایی انجام می شود.

گزینه های جوانسازی پوست

الگوهای قابل پیش بینی برای تغییراتی که با بالا رفتن سن در پوست شما رخ خواهد داد وجود دارد. با این وجود ، ماهیت و درجه این تغییرات در افراد مختلف متفاوت است ؛ بنابراین به کار گیری یک دستاورد برای جوانسازی تمامی انواع پوست ها ناممکن است. با توجه به این اصل ، پزشک باید صورت شما را جهت تعیین فاکتورهای دقیق تاثیر گذار بر روی پوست تان مورد ارریابی قرار داده و طرح درمان متناسب را ارائه دهد. این امر به پزشک اجازه می دهد تا فرآیند مناسب برای جوانسازی پوست را بر اساس نیازهای فردی و منحصر به فرد شما سفارشی نماید. بر حسب نیازهای مراقبت از پوست ، پزشک یک یا چند مورد از گزینه های زیر را پیشنهاد می نماید :

جوانسازی پوست - دکتر پریسا زندی

 

 • میکرونیدلینگ

سوزن های ریز برای تحریک تولید کلاژن در پوست شما وارد می شوند. میکرونیدلینگ را می توان در عمق های مختلف پوست برای دستیابی به دامنه وسیعی از اهداف جوانسازی پوست انجام داد.

 • فوتوفیشال BBL

یک طرح درمان سفارشی شگفت انگیز با دامنه وسیعی از فیلرها برای جوانسازی و دبی رنگ کردن نقاط تیره پوست از طریق افزایش تولید کلاژن می باشد.

 • هیدرافیشال

آبرسانی قوی به پوستی که به شدت تشنه و دهیدراته است ، را در برگرفته و به بهترین نحو ممکن سبب جوانسازی پوست می شود.

توضیحات دکتر زندی ، بهترین دکتر پوست و مو در شمال تهران درباره جوانسازی پوست

 

 

 • اکسیژن فیشال

این درمان با استفاده از اکسیژن برای آبرسانی و تغذیه پوست به منظور ایجاد درخشش چشمگیر ، پوست شما را تحریک کرده و موجبات جوانسازی پوست را فراهم می آورد.

 • لایه برداری پوست Dimond Glow

در این روش ، از ابزار لایه برداری با نوک الماس برای لایه برداری ملایم و آبرسانی پوست استفاده می شود و با لایه برداری و جوانسازی ، پوستی نرم و ابریشمی خلق می کند.

 • لایه بردارهای شیمیایی

لایه بردارهای شیمیایی یک روش موثر و چند منظوره برای درمان دامنه وسیعی از مشکلات پوستی از قبیل بافت خشن پوست ، لکه های رنگی و چین و چروک می باشد و جوانسازی صورت را محقق می کند.

 • درمان فوتودینامیک

این درمان فعال شده با نور ، گزینه فوق العاده ای برای درمان مشکلات شدید و حاد آکنه و جوانسازی پوست می باشد.

 

 

 • میکرونیدلینگ آر اف

در این درمان لایه برداری از تکنولوژی رادیو فرکانس استفاده می شود که در تمام رنگ پوست ها قابل استفاده می باشد. این روند در درمان اسکارهای آکنه و سفت کردن بافت و جوانسازی پوست بسیار موثر است.

جهت به انجام رساندن هر یک از پروسه های جوانسازی که در فوق متذکر شدیم ، می توانید به بهترین دکتر پوست و مو در شمال تهران ، دکتر زندی مراجعه فرمایید. مطب ایشان در محدوده ونک واقع شده است.

مزایای جوانسازی پوست چیست ؟

با جوانسازی پوست بیمار می تواند به پوست زیبا دست پیدا کرده و از مزایای زیر نیز بهره مند شود :

 • کاهش موثر آسیب دیدگی های ناشی از نور خورشید
 • برداشتن موهای ریز از روی بدن
 • بهبود بافت پوست
 • سریع بودن روند بدون زمان از کار افتادگی

البته یکی از شرط های اصلی برای بهره مند شدن از مزایای پروسه های جوانسازی ، مراجعه به بهترین دکتر پوست و مو تهران است

چه کسانی داوطلب ایده آل برای جوانسازی پوست هستند ؟

داوطلبین ایده آل برای جوانسازی افرادی هستند که پوست آن ها در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید آسیب دیده و نیاز به درمان دارد. برخی از این بیماران بر روی پوست خود موهای ریز زائدی دارند که زیبایی پوست آن ها را از بین برده و خواهان رهایی از شر این موها هستند. درمان های جوانسازی پوست برای انواع پوست ها مناسب می باشد ؛ البته لازم به ذکر است که اکثر این درمان ها برای استفاده در صورت و قفسه سینه طراحی شده اند.

از چه سنی می توانیم برای جوانسازی پوست اقدام کنیم؟

معمولاً بهترین زمان برای شروع جوانسازی پوست، از سن بیست سالگی به بالا است. در این سن، پوست هنوز جوان و انعطاف‌پذیر است و اقدامات ساده‌ای می‌تواند در پیشگیری از پیری زودرس و حفظ زیبایی طبیعی پوست موثر باشد. اگرچه هر کسی می‌تواند در هر سنی اقداماتی برای بهبود و نگهداری از پوست خود انجام دهد، اما شروع زودهنگام از سن بیست سالگی می‌تواند بهترین زمان برای این کار باشد.

 

جوانسازی پوست - دکتر پریسا زندی

 

اقدامات قبل از جوانسازی

برای آماده شدن جهت انجام درمان جوانسازی پوست در تهران ، باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید. همچنین ترک مصرف سیگار قبل و بعد از درمان نیز توصیه می شود ، چون سیگار کشیدن تاثیرات منفی را بر روی روند ریکاوری بر جای می گذارد.

در جلسه جوانسازی چه اتفاقی می افتد ؟

درمان های جوانسازی پوست بسیار شبیه به درمان های لیزر می باشند. در طول درمان دستگاه لیزر بر روی بدن قرار داده می شود و در آن ناحیه پالس هایی از انرژی نور انتقال می یابد. از نظر بسیاری از بیماران این درمان بدون درد می باشد ، ولی برخی از آن ها درد جزئی را تجربه می کنند که شبیه به احساس برخورد یک نوار لاستیکی بر روی پوست می باشد.

 • درمان جوانسازی چقدر طول می کشد ؟

درمان های جوانسازی در تهران اغلب کمتر از 30 دقیقه طول می کشند ، ولی طول درمان می تواند بر حسب اندازه و تعداد نواحی درمان متغیر باشد.

بعد از جوانسازی

بعد از درمان جوانسازی، اندکی قرمزی و حساسیت ملایم را تجربه می کنید که بعد از چند روز ناپدید می شود. شما می توانید فعالیت های نرمال خود را بلافاصله بعد از تکمیل درمان از سر بگیرید ، ولی رعایت نکات مربوط به مراقبت های بعد از درمان برای خلق یک روند بهبود مطلوب الزامی می باشد.

 

جوانسازی پوست - دکتر پریسا زندی

چه زمان می توانیم شاهد نتایج جوانسازی باشیم ؟

برخی نتایج حاصل از درمان جوانسازی پوست بلافاصله قابل مشاهده می باشد ، البته مشاهده نتایج کامل برای آشکار شدن کامل به دو ماه زمان نیاز دارد. برخی بیماران بعد از یک درمان به نتیجه کافی دست پیدا می کنند ، ولی برخی دیگر بهره مندی از درمان های چندگانه را برای دستیابی به نتایج بهینه بر می گزینند.

هزینه جوانسازی چقدر است ؟

قیمت جوانسازی بر اساس ناحیه مورد نظر برای درمان و تعداد درمان های مور نیاز متغیر می باشد. در طول جلسه مشاوره کلیه هزینه ها مورد بحث قرار خواهد گرفت. بنابراین بهتر است به مطب دکتر زندی در ونک که بهترین دکتر پوست مو در تهران هستند رجوع نمایید و بعد از ویزیت توسط ایشان از هزینه پروسه جوانسازی پوست در تهران مطلع گردید.

راهکار های ساده برای جوانسازی پوست

 1. استفاده از کرم ضد آفتاب: هر روز صبح، قبل از خروج از منزل از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید تا پوستتان از پیری زودرس ناشی از اشعه UV محافظت شود.
 2. شستشو و مرطوب کردن پوست: روزانه صورت خود را با یک شوینده ملایم و مناسب بشویید، سپس از یک تونر یا مرطوب‌کننده مناسب برای پوست استفاده کنید تا پوست تمیز و عاری از آلودگی باقی بماند.
 3. مصرف غذاهای سالم: از میوه‌ها، سبزیجات، مغزها و مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین C و E بیشتر استفاده کنید که به سلامتی پوست کمک می‌کنند.
 4. مصرف آب کافی: حداقل دو لیتر آب در روز بنوشید تا پوستتان به خوبی هیدراته شود و جوان و شاداب باقی بماند.
 5. خواب کافی: به خواب و استراحت کافی توجه کنید، زیرا در طول خواب پوست بازسازی می‌شود و این باعث جوانسازی آن می‌شود.
 6. عدم استفاده از تنباکو و الکل: سیگار کشیدن و مصرف مواد الکلی به پیری زودرس پوست کمک می‌کنند، پس از داشتن این عادات خودداری کنید.

این راهکارها به طور کلی برای جوانسازی پوست بسیار کارآمد هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا پوستتان جوان و سالم بماند.

عوارض جوانسازی پوست

جوانسازی پوست معمولاً عوارض جدی و نگران‌کننده‌ای ندارد، اما در برخی موارد ممکن است حساسیت پوستی ناشی از محصولات یا روش‌های استفاده شده، احتمال تحریک پوست یا خشکی بیش از حد به دنبال استفاده از برخی محصولات مشاهده شود، و در برخی موارد تحریک پوست به علت انجام فعالیت‌هایی مانند لیزر یا استفاده از مواد شیمیایی اتفاق می افتد.