اگر از شیو و اصلاح موهای زائد خود با استفاده از تیغ ، وکس ، کرم موبر و موارد دیگر خسته شده اید ، لیزر موهای زائد ، بهترین روش برای حذف طولانی مدت آن ها است. دکتر پریسا زندی ، بهترین دکتر پوست ، مو و زیبایی تهران ، خدمات لیزر مو را ارائه می نمایند. لیزر  کردن موهای زائد ، یک رویه پزشکی است که با استفاده از پرتو متمرکز شده نور ( لیزر ) ، موهای زائد و اضافی را از بین می برد. هدف از انجام لیزر ، کاهش موهای زائد قسمت های مختلف بدن از جمله پاها ، زیر بغل ، پشت لب ، چانه و بیکینی می باشد. به عبارتی رفع موهای زائد با لیزر ، در تمام قسمت ها بدن ، به جز نواحی اطراف پلک و چشم ، امکان پذیر است. افرادی که بر روی مناطقی از پوست خود تاتو کرده اند ، قادر به انجام لیزر در آن نواحی نخواهند بود.

 

لیزر موهای زائد - دکتر پریسا زندی

حذف موهای زائد با لیزر در تهران

رنگ مو و نوع پوست بر نتیجه حاصل از لیزر تأثیرگذار است ؛ زیرا در اصل رنگدانه مو باید نور را به خود جذب کند. این فرآیند باید به گونه ای انجام شود که هنگام از بین بردن پیاز مو ، به پوست آسیب وارد نکند. بنابراین بهترین نتیجه ، زمانی به دست می آید که رنگ پوست و مو متفاوت باشد ؛ موی تیره و پوست روشن به درمان با لیزر پاسخ بهتری می دهد. در صورت نزدیک بودن رنگ پوست و مو به یکدیگر ، احتمال صدمه دیدن پوست افرایش می یابد ؛ اما پیشرفت های به وجود آمده در حیطه این فناوری ، لیزر را برای افرادی با پوست تیره نیز امکان پذیر کرده است.

مراحل آماده سازی برای لیزر موهای زائد

اگر تمایل به انجامحذف موهای زائد با لیزر را دارید ، حتما یک دکتر پوست و مو خوب در تهران را برای این کار انتخاب کنید. پزشک معالج به منظور آماده سازی برای پروسه لیزر ، دستورالعملی ارائه می دهد :

 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ؛ قبل و پس از جلسه لیزر ، خودداری کنید. هر زمان که می خواهید از خانه خارج شوید ، از کرم ضد آفتاب با SPF 30  استفاده کنید.
 • از تیره کردن پوست خود با استفاده از کرم یا هر پروسه ای که منجر به تیره شدن آن می شود ، بپرهیزید.
 • از انجام هرگونه روش دیگری برای از بین بردن موهای زائد اجتناب کنید. استفاده از موچین و وکس باعث از بین رفتن پیاز مو می شود. حداقل چهار هفته پیش از جلسه لیزر باید از بکار بردن آن ها خودداری کنید.
 • باید از چند وقت قبل از لیزر موهای زائد از مصرف هر گونه داروی رقیق کننده خون بپرهیزید.
 • پیشنهاد می شود که یک روز پیش از جلسه لیزر ، موهای موجود در ناحیه مورد نظر را شیو کنید.

در حین انجام پروسه لیزر چه اتفاقی می افتد ؟

هنگام انجام فرایند ، از سوی بهترین دکتر برای لیزر موهای زائد ، یک عینک ایمنی به شما داده می شود تا از چشم هایتان در برابر اشعه های لیزر محافظت کند. در طول پروسه ، ممکن است درد قابل تحملی را  احساس کنید. همچنین سرمای ملایم ناشی از سرد کننده دستگاه یا ژل خنک کننده ، از پوست در برابر عوارض احتمالی محافظت می کند. مدت زمان انجام فرآیند ، به ناحیه ای که برای لیزر در نظر گرفته شده ، بستگی دارد. به طور مثال پشت لب که ناحیه ای کوچک است ، ممکن است چند دقیقه طول بکشد اما لیزر کمر که ناحیه بزرگتری است ، به زمان بیشتری احتیاج دارد.

 

لیزر موهای زائد - دکتر پریسا زندی

مزایای لیزر موهای زائد

دقیق بودن : لیزر می تواند به دقت و بدون آسیب رساندن به دیگر نواحی پوست ، موهای تیره و ضخیم را مورد هدف قرار دهد و آن ها را از بین ببرد.

سرعت : هر موج لیزر در کسری از ثانیه قادر است بسیاری از موها را از بین ببرد.

قابل پیش بینی بودن : بسیاری از مراجعه کنندگان ، بعد از حدود سه تا هفت جلسه ، مقدار قابل توجهی از موهای زائد خود را از دست می دهند.

کاندیدهای مناسب برای رفع موهای زائد با لیزر

موی ضخیم و تیره گزینه ایده آلی برای انجام لیزر است. اگرچه با تغییرات به وجود آمده در این تکنولوژی ، لیزر برای انواع موهای نازک تر نیز مؤثر واقع می شود. بهترین گزینه برای لیزر موهای زائد ، افرادی هستند با پوست روشن و موهایی تیره که ملانین آن ، پرتو لیزر را جذب می کند.

مراقبت های بعد از رفع موهای زائد با لیزر در تهران

 • امکان دارد در چند ساعت ابتدایی ، قسمت لیزر شده تا حدودی قرمز و متورم شود.
 • برای کاهش احساس درد بعد از لیزر موهای زائد ، می توانید در همان ناحیه ، کمپرس یخ قرار دهید.
 • اگر پوست شما به سرعت نسبت به لیزر واکنش نشان دهد ، بهترین دکتر پوست و مو تهران برای کاهش التهاب از پماد استروئیدی استفاده می کند.

دستگاه های لیزر موهای زائد

برای انجام این پروسه ، دستگاه های متعددی وجود دارد. بعضی از آنان مختص نوع مشخصی از مو هستند. برخی از آنان صرفاً مناسب افرادی با پوست تیره هستند و تعدادی از آن ها نیز بر قسمت خاصی از بدن، تأثیر بهتری می گذارند. در ادامه به معرفی دستگاه مورد استفاده دکتر پریسا زندی ، بهترین دکتر پوست و مو و زیبایی تهران می پردازیم.

دستگاه لیزر پالومار وکتوس

دستگاه لیزر پالومار وکتوس ، آمریکایی است و دکتر زندی در رفع موهای زائد از این دستگاه استفاده می نمایند. این دستگاه لیزر ، جزو بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر روز دنیا می باشد که تعداد جلسات کمتری نسبت به سایر لیزرها دارد و کاملا بدون عارضه بوده و نتایج آن تضمینی می باشد. همچنین باید اشاره داشت که دستگاه لیزر پالومار وکتوس آمریکا ( لیزر موی زائد ) ، مناسب برای انواع تیپ های پوستی بوده و با طول موج بالا بیشترین اثرگذاری را به دنبال دارد و از موفق ترین سیستم های لیزر درمانی جهت رفع موهای زائد در دنیا به شمار می رود.

جلسه لیزر موهای زائد ، اغلب با پر کردن یک پرسشنامه درباره وضعیت سلامت بیمار آغاز می شود. سپس روند ، که شامل قرار دادن سر دستگاه لیزر پالومار رکتوس ، در محل مورد نظر و ساطع نمودن پرتو نور با طول موج تعریف شده می باشد ، آغاز می شود. نور توسط رنگدانه مو جذب شده و باعث تخریب دائمی سلول های مسئول تولید مو ، می گردد.

 • درباره دستگاه

این دستگاه برای اولین بار در سال 1998 در ایالات متحده به بازار معرفی گردید. این دستگاه نور را با طول موجی خاص ( 800nm) ساطع می کند ، که توسط رنگدانه مو جذب می شود. این نور به انرژی حرارتی تبدیل شده و سپس به طور دائمی ، سلول های مسئول تولید و غذا رسانی به مو را تخریب می کند.  این راه حل فوق العاده ، دنیای تکنولوژی از بین بردن موهای زائد را متحول نمود. در این تکنیک ، رساندن پرتوهای نور به شکلی موثر به تمام موها ، بسیار حائز اهمیت می باشد. این دستگاه به واسطه داشتن سر بزگ تر ، مدت زمان اجرای روند را کوتاه تر کرده و استفاده از آن ، به واسطه پوشش دادن سطح وسیع تری از موها ، آسان تر است. پرتو نور یکنواخت ساطع شده در دستگاه لیزر پالومار رکتوس ، به این دستگاه این امکان را می دهد ، تا به شکلی یکنواخت تر در سراسر ناحیه درمان ، بر روی موها اثر نماید.  طبق ارزیابی های انجام شده ، با استفاده از دستگاه پالومار رکتوس ، در یک شات لیزر ، 56 درصد یا حتی درصد بیشتری از موها ، از بین می روند.

🌟 توضیحات دکتر زندی ، بهترین دکتر تهران جهت رفع موهای زائد با لیزر ، در مورد دستگاه لیزر پالومار وکتوس

 

 

دیگر دستگاه های لیزر موهای زائد در تهران

دستگاه روبی : این دستگاه مناسب موهای روشن و نازک است و در مقابل برای افرادی با پوست تیره ، پیشنهاد نمی شود.

دستگاه الکساندرایت : این دستگاه با سرعت بالا عمل می کند ؛ اما درد ناشی از آن ، نسبت به دیگر دستگاه ها ، بیشتر است. این دستگاه برای افرادی با پوست روشن و سبزه مناسب است.

دستگاه دایود : این دستگاه گزینه خوبی برای افرادی است که دارای موهای ضخیم و تیره ای هستند. از دستگاه دایود برای لیزر کردن موهای زائد آقایان نیز استفاده می شود.

دستگاه Nd:YAG : این دستگاه علاوه بر لیزر موهای زائد ، می تواند تاتوهای موجود بر روی پوست را از بین ببرد.

دستگاه ipl : دستگاه ipl به جای استفاده از لیزر ، از امواج نوری برای درمان استفاده می کند.

چگونه برای اولین درمان آماده شویم ؟

در روز قبل از درمان ، ناحیه ای از بدن که قرار است تحت درمان قرار گیرد ، با تیغ اصلاح می شود. تحت هیچ شرایطی نباید موها با موچین برداشته شده یا وکس شود. ساقه یا شفت مو ، باید در محل خود باقی مانده باشد. اگر مو با روش وکس کردن یا استفاده از موچین برداشته شود ، فرایند لیزر موهای زائد متوقف شده و تقریباً به چهار هفته دیگر موکول می شود. نیازی نیست که قبل از درمان ، بگذارید موها رشد کنند. در طول دو هفته قبل از رفع موهای زائد با دستگاه لیزر پالومار رکتوس ، باید از حمام آفتاب گرفتن یا برنزه کردن مو خودداری کنید. قبل از مراجعه به مرکز لیزر ، بهتر است از خوردن مواد غذایی که ممکن است حساسیت زا باشند ، خودداری کنید.

بایدها و نبایدهای لیزر پالومار رکتوس

اگر بعد از درمان پوست شما حساس شد ، کرم تسکین دهنده و خنک کننده مثل بپانتنیا و کمپرس سرد را می توان مورد استفاده قرار داد. پوست را حساس تر نکنید. این بدان معناست که در چند روز اول بعد از لیزر ، از رفتن به سونا ، سولاریوم ، پیلینگ و حمام آب داغ و نیز کلیه فعالیت هایی که باعث افزایش عرق کردن می شود ، خودداری کنید.

🌟 رضایت مراجعه کننده از انجام لیزر موهای زائد در تهران زیر نظر دکتر زندی

 

خصوصیات بهترین کلینیک لیزر موهای زائد

انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد می‌تواند مسئولیتی مهم باشد. در اینجا چند خصوصیت کلیدی برای یک کلینیک لیزر موهای زائد ذکر شده است:

تخصص و مهارت : مطمئن شوید که تکنسین‌های کلینیک دارای مدرک و تخصص لیزر موهای زائد هستند. بررسی کنید که آیا آنها از آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های درمانی آگاه هستند.

تجهیزات و فناوری : کلینیک باید از تجهیزات لیزر مدرن و بروز برخوردار باشد. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات مورد استفاده ایمن و تایید شده توسط مراجع مربوطه هستند.

تجربه و سابقه : بررسی کنید که کلینیک چه مدت است در این زمینه فعالیت داشته و چه تجربه ‌ای دارد. نظرات و تجربیات بیماران قبلی می ‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از کیفیت خدمات کلینیک پیدا کنید. یک کلینیک حرفه ‌ای باید به بیماران توضیح دهد چگونه فرآیند لیزر موهای زائد انجام می ‌شود و به آن‌ها راهنمایی کاملی به جهت مراقبت های قبل و بعد از این پروسه ارائه دهد. از این رو توضیحات مربوط به نحوه انتخاب نوع لیزر مناسب برای نوع پوست و موهای بیماران نیز مهم است.

موقعیت جغرافیایی : انتخاب یک کلینیک که در محلی آسان دسترس باشد و از نظر امکانات پزشکی مناسب باشد ، می‌تواند برای بیماران مزیت بالایی داشته باشد.

استانداردها : اطمینان حاصل کنید که کلینیک دارای گواهی ‌نامه‌ های لازم از مراجع معتبر و استانداردهای بهداشتی مرتبط است.

قیمت و تعرفه ‌ها : هزینه ‌ها باید معقول باشند. اطمینان حاصل کنید که مبالغ و تعرفه‌ها از پیش به بیماران اطلاع داده شده است.

پشتیبانی : جویا شوید که آیا کلینیک پس از اتمام درمان به بیماران پشتیبانی مناسبی در این خصوص ارائه می ‌دهد.

امنیت و بهداشت : اطمینان حاصل کنید که کلینیک از استانداردهای بهداشتی و امنیتی پیروی می ‌کند.با در نظر گرفتن این خصوصیات ، می‌توانید بهترین کلینیک لیزر موهای زائد را برای نیازهای خود بیابید.

اثرات آفتاب گرفتن بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد

پس از انجام لیزر موهای زائد ، پوست شما به نور خورشید حساس تر می ‌شود . این به این معنی است که پوست بیشتر به عوامل خارجی از جمله آفتاب گرفتن واکنش نشان می دهد . از همین رو عدم توجه به زمان مناسب برای تیره کردن پوست می تواند شما را با عوارضی مانند :

سوختگی پوست : پوست شما ممکن است بلافاصله پس از تابش نور خورشید خود را با سوختگی نمایش دهد که معمولاً با قرمزی ، درد و حساسیت همراه است.

تغییر رنگ پوست : پوست ممکن است پس از لیزر تیره‌ تر یا روشن‌ تر شود ، به خصوص در صورتی که پوست تیره ‌ای داشته باشید.

لکه ‌های پوستی : ایجاد لکه های پوستی از دیگر عوارض اینکار است در نتیجه فرد نیاز به انجام اقداماتی برای حل این مشکل خواهد داشت.

تحریک پوست : پوست ممکن است پس از تابش نور خورشید ، تحریک شده و باعث خارش ، سوزش یا تورم شود.

برای جلوگیری از این عوارض می‌ توانید اقداماتی نظیر :

 • استفاده از کرم ‌ها یا ژل ‌های حاوی SPF بالا به عنوان محافظت ای مناسب در برابر نور خورشید
 • پوشیدن لباس‌ های مناسبی که از پوست شما در برابر تابش مستقیم نور خورشید محافظت می کنند .
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب ، به ویژه در ساعاتی از روز که نور خورشید بیشترین شدت خود را دارد.
 • اطمینان از اینکه پس از لیزر موهای زائد ، از پوستتان را به درستی مراقبت کرده و هرگونه علامت ناراحتی یا تغییر نادرست را به پزشک خود اطلاع دهید.

با این توضیحات می‌ توانید از تأثیرات منفی آفتاب گرفتن بعد از لیزر موهای زائد کاسته و پوستتان را در مقابل خسارات نوری محافظت کنید.

سوالات متداول

 • ماندگاری اثر لیزر در رفع موهای زائد چقدر است ؟

بهترین دکتر لیزر موهای زائد در تهران می گوید که در صورت تکمیل تمام جلسات و همچنین جلسات شارژ لیزر و ناحیه لیزر شده ، رشد مجدد موهای زائد تا چندین سال ، در بدن دیده نمی شود. در برخی از افراد 2 تا 3 سال پس از اخرین جلسه لیزر ، رشد موی زائد مشاهده نشده است.

 • آیا لیزر کردن موهای زائد عوارض دارد ؟

بعد از لیزر موهای زائد باید انتظار بروز اثرات جانبی را داشته باشید. البته اثرات ناشی از لیزر ، موقت هستند و با مراقبت بهبود می یابند. درد ، قرمزی و التهاب ، ورم ، پوسته شدن و سوختگی از اثرات جانبی و احتمالی لیزر است. دکتر پوست و مو خوب در تهران که به او مراجعه نموده اید ، برای التیام این اثرات راهکارهایی را به شما ارائه می دهند.

 • رفع موهای زائد با لیزر چند جلسه طول می کشد ؟

لیزر موهای زائد ، معمولا دو تا شش جلسه است و با توجه به قسمت های مختلف بدن ، فواصل زمانی جلسات نیز متفاوت است. در نواحی که موها به سرعت رشد می کنند ، درمان ممکن است  هر چهار تا هشت هفته انجام شود. در نواحی که سرعت رشد مو کمتر است ، جلسه لیزر ممکن است هر دوازده تا شانزده هفته انجام شود.

 • آیا درمان اثری بر روی پوست بر جای می گذارد ؟

لیزر پالومار رکتوس ، به هیچ وجه ، محدودیتی را در فعالیت های روزمره شما به وجود نمی آورد. شما می توانید بدون هیچ مشکلی ، به محل کار ، کلاس ، خرید و سایر کارهای روزمره خود ادامه بدهید. تنها مطلبی که باید به آن توجه داشته باشید ، این است که پوست اندکی بعد از درمان ، قرمز و حساس می شود. این حالت اغلب در طول یک دوره چند ساعته یا حداکثر دو روز ، از بین می رود.

 • بعد از اولین درمان چه انتظاری دارید ؟

بعد از اولین درمان لیزر موهای زائد، می توانید انتظار این را داشته باشید ، که 30 الی 50 درصد از موهای زائد شما از بین بروند. به خاطر داشته باشید که تاثیر ، به طور کامل ، بعد از 7 الی 21 روز قابل مشاهده می باشد. در روزهای اول بعد از روند ، مو دقیقاً طبق روال عادت خود ، رشد می کند. سپس به تدریج فرو می ریزد و پس از آن ، تجربه خوب صاف شدن پوست را خواهید داشت. مویی که دوباره رشد می کند ، نازک تر ، روشن تر و نرم تر است.

 • درمان چقدر طول می کشد و طول مدت آن ، به چه فاکتورهایی وابسته است ؟

طول مدت روند عمدتاً به سطح تحت درمان وابسته است ؛ ولی حساسیت بیمار نیز نقش تعیین کننده ای دارد. در این شرایط می توانید به خود یک فرصت کوتاه برای استراحت و خنک شدن محل درمان داده ، و دوباره روند را ادامه بدهید.  برای مثال ، لیزر موهای زائد زیر بغل 15 دقیقه ، بیکینی 30 دقیقه و پاها بیش از 60 دقیقه ، به طول می انجامد.

 • آیا لیزر پالومار وکتوس دردناک است ؟

بیشتر بیمارانی که برای لیزر موهای زائد در تهران با دستگاه پالومار وکتوس به یک دکتر پوست و مو خوب مراجعه کرده اند ، این روند را بعنوان یک تجربه بدون درد ، معرفی می کنند. البته ، احساس اندکی درد در طول درمان ، در اثر تاثیر شوک الکتریکی ، طبیعی است. متاسفانه تعیین سطح درد در بیماران ، با توجه به متفاوت بودن آستانه درد در افراد مختلف ، ناممکن است. ویژگی مثبت این روند این است ، که حتی در صورت وجود درد ، تجربه کردن آن تنها برای چند ثانیه طول می کشد. تولید کننده دستگاه لیزر پالومار رکتوس ، با نصب یک قطعه خنک کننده در این محصول ، کیفیت کنترل درد را بهبود بخشیده است. پوست ، قبل ، در طول درمان و بعد از آن ، خنک می شود. در صورت نیاز ، از کمپرس سرد نیز استفاده می شود.