هرچند چین و چروک های عمیق ، لکه های قهوه ای و حجم از دست رفته را می توان با ابزار قدیمی جوانسازی پوست از قبیل لیزرها ، فیلرها و بوتاکس درمان نمود ؛ ولی روش حداقل تهاجمی لیفت صورت و ابرو با نخ ، گزینه ای منحصر بفرد به نظر می رسد که قابلیت هایی صد چندان مطلوب تر موارد ذکر شده در بالا را به همراه دارد. در ادامه مقاله تهیه شده توسط دکتر پریسا زندی با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این پروسه جوانسازی کسب کنید.

 

لیفت صورت و ابرو با نخ

 

در سال های اخیر ، تکنیک های حداقل تهاجمی به عنوان روندی در بیمارانی که خواهان دستاوردهای غیر جراحی ضد پیری هستند ؛ در حال پیشرفت چشمگیری می باشد. بسیاری از جنبه های پیری صورت ، به وسیله تکنیک های بی خطر و موثر که دارای حداقل زمان از کار افتادگی بوده و بهترین نتایج طبیعی را به دست می دهند ، قابل درمان می باشند.

لیفت صورت و ابرو با استفاده از نخ سیلوئت آمریکایی

لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت آمریکایی ، یکی از بهترین گزینه های غیر جراحی لیفت صورت می باشد که از نخ های جراحی آمریکایی کاملا قابل جذب برای لیفت ساختارهای آویزان صورت از قبیل گونه ها ، فک ، چین های بین لب و بینی و حتی پوست اضافی گردن استفاده می کند. این نخ های ریز ، دارای مخروط های جذبی تلفیق شده ای هستند که گونه ها را به سمت عقب می کشند.

تاثیرات فوق العاده لیفت صورت و ابرو با نخ چیست؟

رفع افتادگی پوست: پروسه جوان سازی لیفت با هیچ گونه برشی انجام نمی شود. به همین منظور تنها پزشک متخصص با ایجاد برخی تغییرات لازم در زیر پوست ، پوست صورت افراد و ابرو ها را به سمت بالا می کشد. در این فرایند پزشک خوب و با تجربه ، به جای برش و جدا کردن پوست های اضافی ، با استفاده از نخ های مخصوص باقی مانده پوست زیبا جو را جمع می کند که سبب سفتی پوست می شود.

افزایش کلاژن سازی: یکی دیگر از ویژگی های لیفت صورت و ابرو با نخ علاوه بر کشش و سفت کردن پوست ، کند کردن روند پیری و مبارزه با عوامل موثر آن نیز می باشد. در این پروسه پوست به علت تحریک شروع به کلاژن سازی و ترمیم بافت ها خواهد کرد.

انواع مختلف نخ های بکار گرفته شده در لیفت صورت و ابرو

نخ های قابل جذب: این دسته از نخ ها بعد از مدتی جذب پوست خواهند شد و نیاز به کشیدن آن ها بعد از گذشت دوره نقاهت نمی باشد.

نخ های غیر جذبی: بعد از بکارگیری این دسته از نخ ها ، لازم است در  پایان بهبودی برای کشیدن شان به پزشک خود مراجعه کنید و از دست کاری و کشیدن آن در خانه بپرهیزید.

نخ های ترکیبی: این دسته از نخ های لیفت صورت و ابرو با نخ ، به صورت جذبی و غیر جذبی نیز می باشند ، در واقع مقداری از آن ها در زیر پوست و مقدار دیگر به صورت تکیه های کوچک بر روی پوست قرار می گیرند.

 

لیفت صورت و ابرو با نخ

چه چیزی تاثیرگذاری نخ سیلوئت آمریکایی را تا این اندازه ارتقاء داده است ؟

دکتر زندی ، از نخ های نوآورانه جدید برای لیفت بافت های پایه ای که در طول فرآیند طبیعی پیری ، آویخته شده اند استفاده می کند. این روند ، معمولا در اطراف گونه ها و فک و گردن ؛ به منظور بازیابی ساختار و بازگرداندن جوانی به صورت مورد استفاده قرار می گیرد. روندهایی از قبیل تزریق های فیلر پوستی و جوانسازی لیزر نیز عمدتا برای درمان علائم پیری از قبیل از دست رفتن حجم و خاصیت ارتجاعی مورد استفاده قرار می گیرد ؛ در حالی که لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت آمریکایی برای خلق لیفت در یک سطح عمیق تر عمل می کند. با بالا رفتن سن ؛ بیماران مشتاق درمان بافت آویزان صورت ، آویختگی پوست ناحیه فک ، پوست آویزان زیر چانه ، گونه های فرو رفته و چین و چروک های عمیق کشیده شده از بخش بیرونی سوراخ های بینی تا گوشه های دهان می باشند. روند لیفت صورت با نخ سیلوئت آمریکایی ، بسیاری از این علائم را با کمترین زمان از کار افتادگی درمان می کند.

لیفت صورت با نخ سیلوئت آمریکایی چگونه عمل می کند ؟

لیفت صورت و ابرو با نخ ، معمولا تحت بی حسی موضعی در مطب بهترین پزشک در تهران انجام می شود. سپس دکتر متخصص ، بهترین نواحی را برای درج نخ های سیلوئت به منظور دستیابی به حداکثر نتیجه مطلوب مشخص و علامت گذاری می کند و پس از آن روند وارد کردن نخ ها را آغاز می نماید. ( نخ ها به آرامی در پوست وارد می شوند ( عمق مورد هدف 5 میلی متر است )). وقتی بخیه ها در محل مناسب خود قرار گرفت ، پزشک می تواند پوست آویزان را به مدد مخروط های دو سویه لنگر مانند واقع در طول بخیه که با بافت طبیعی شما در هم پیچیده می شود ، به سمت بالا بکشد. نخ های سیلوئت از طریق تحریک فرآیند طبیعی تولید کلاژن در بدن در اطراف نخ ها ، عمل می کنند. علاوه بر این که خود نخ ، بافت آویزان را به سمت بالا می کشد ؛ توان بازسازی کلاژن که برای چندین سال ماندگاری خود را حفظ می کند نیز در پی اجرای این روند ، در بدن ایجاد می شود. به طور کلی ، کل فرایند کمتر از 1 ساعت طول کشیده و بیمار می تواند بعد از یک ریکاوری کوتاه فعالیت های نرمال خود را آغاز کند. ویژگی های زمان ریکاوری بیمار به نیازهای منحصر بفرد ، اهداف زیبایی و فعالیت عمومی او وابسته است.

مزایای لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت آمریکایی

 • لیفت با نخ نیاز به برش و جراحی ندارد، بنابراین عوارض و خطرات مرتبط با جراحی‌های بزرگ را به همراه ندارد.
 • دوره بهبودی این روش بسیار کوتاه‌تر از جراحی‌های سنتی است و بسیاری از افراد می‌توانند در عرض چند روز به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.
 • نخ‌ها به‌طور ملایم پوست را بالا می‌کشند و ظاهر طبیعی‌تری نسبت به برخی از روش‌های دیگر ایجاد می‌کنند.
 • نخ‌ها باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شوند که به بهبود ظاهر و الاستیسیته پوست کمک می‌کند.
 • این روش با استفاده از نخ‌های زیست‌تجزیه‌پذیر انجام می‌شود که پس از مدتی توسط بدن جذب می‌شوند و خطری برای سلامتی ندارند.
 • لیفت با نخ معمولاً هزینه کمتری نسبت به جراحی‌های پلاستیک دارد و برای افرادی که به دنبال روش‌های مقرون‌به‌صرفه هستند، گزینه مناسبی است.
 • نتایج لیفت با نخ به‌راحتی قابل تنظیم و اصلاح هستند و در صورت نیاز می‌توان بعد از مدتی مجدداً نخ‌ها را قرار داد.
 • این روش معمولاً با کمترین درد و ناراحتی انجام می‌شود و بیشتر افراد احساس ناراحتی خفیفی دارند که به‌سرعت برطرف می‌شود.
 • نتایج لیفت با نخ بلافاصله پس از انجام روش قابل مشاهده هستند و به مرور زمان نیز بیشتر می شوند.
 • این روش برای بیشتر انواع پوستی مناسب است و می‌تواند در نواحی مختلف انجام شود.

 

لیفت صورت و ابرو با نخ

آیا من داوطلب خوبی برای لیفت با نخ سیلوئت هستم ؟

بهترین داوطلبین لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت آمریکایی ، دارای یک موقعیت سلامت خوب بوده و از ضخامت نرمال پوست برخودار بوده و به تازگی دچار آویختگی پوست صورت و ناحیه فک شده اند. اگر شما قبلا جراحی لیفت صورت را انجام داده و اخیرا افتادگی پوست را تجربه کرده اید نیز داوطلب ایده آلی برای این درمان محسوب می شوید. این روند همچنین گزینه فوق العاده ای برای زنان و مردان جوانی است که خواهان به تعویق انداختن تغییرات فیزیکی به منظور مبارزه با علائم اولیه پیری می باشند. هر فردی که مایل به دستیابی به نتایج جوانسازی چشمگیر در گونه ها ، فک ، ابرو یا گردن خود می باشد ؛ کاندید ایده آل برای این درمان محسوب می شود. مثل همه روندها ، آگاه سازی بیمار جهت داشتن توقعات و انتظارات منطقی در موفقیت روند نقش به سزایی دارد.

کاندیدای مناسب لیفت صورت با نخ سیلوئت آمریکایی چه کسانی هستند ؟

به طور کلی بیماران لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت آمریکایی دارای ویژگی های زیر می باشند :

 • کاهش حجم صورت
 • تمایل به اجتناب از بیهوشی
 • داشتن انتظارات منطقی از آنچه این روند قادر به انجام آن است.
 • تمایل برای اجتناب از جراحی های تهاجمی به دلایل پزشکی یا ترجیحات فردی
 • پوستی که به تازگی در ناحیه میانی صورت ، فک و گردن شروع به آویخته شدن کرده است.

توصیه می شود افراد بعد از لیفت صورت و ابرو خود از چه مواد غذایی استفاده کنند؟

به توصیه پزشک خوب در تهران ، بهتر است زیبا جویان از آب بیشتری مصرف کنند و همواره بدن خود را هیدراته نگه دارند.  مصرف آب به مقدار کافی می تواند به بازسازی بافت های اسیب دیده پوست کمک کند. علاوه بر نوشیدن آب مصرف میوه و اب میوه و انواع سبزیجات علاوه بر بازسازی بافت ها کمک می کند تا التهاب ، تورم و کبودی به مقدار چشمگیری کاهش پیدا کند.

 

لیفت صورت و ابرو با نخ

ریکاوری بعد از لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت چگونه است ؟

بیمارانی که تحت درمان با نخ سیئولت قرار می گیرند ، معمولا قادرند فعالیت های نرمال خود را بلافاصله پس از درمان آغاز کنند. اندکی کبودی و تورم بعد از روند اتفاق می افتد ، ولی ظرف 3 تا 7 روز فروکش می کند ؛ بنابراین نخ ها قابل تلفیق شدن در بافت می باشد. بیماران باید به مدت یک هفته از رفتن به باشگاه خودداری کنند. نتایج لیفت نخ ، تقریبا برای همیشه ماندگار خواهد بود و نتایج به مرور زمان بهبود می یابد. بیمارانی که تحت روند لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت آمریکایی قرار گرفته اند ، مرتبا شاهد بهبود ساختار صورت می باشند که آن ها را به میزان قابل ملاحظه ای جوان تر به نظر رسانده و سطح اعتماد به نفس آن ها را بالا می برد. بهره مند شدن از روند لیفت با نخ سیلوئت آمریکایی به دستان هنرمند دکتر زندی ، زیبایی شما را دوباره متولد کرده و نتایج طبیعی را برای شما خلق خواهد نمود.

چگونگی کاهش تورم و التهابات بعد از لیفت صورت و ابرو

هرگونه تورم ، التهاب و کبودی در صورت افراد در هفت روز ابتدایی بسیار شایع و طبیعی می باشد ، که به مرور و با گذشت زمان بهبود خواهد یافت. اما زیبا جویان می توانند با استفاده از کمپرس های یخ ، بدون برخورد مستقیم با محل تورم ، از علائم و عوارض این پروسه بکاهند.

افراد بعد از لیفت صورت و ابرو خود چگونه می توانند استحمام کنند؟

با گذشت سه الی چهار روز پس از لیفت و در زمان رعایت مراقبت های بعد از لیفت صورت و ابرو با نخ  توصیه می شود از استحمام خودداری شود. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید محل برش و بخیه با آب برخوردی داشته باشد ، زیرا سبب عفونت و ورود آلودگی درون زخم ها می شود.  شما در این مواقع می توانید تنها بدن خود را بشویید ، بدون آن که سر و یا صورت شما با آب برخوردی داشته باشد.

ماندگاری لیفت صورت و ابرو با نخ سیلوئت چقدر است؟

به دلیل وجود قلاب هایی مخروطی شکل در زاویه 360 درجه در نخ های سیلوئت، جوانسازی پوست ماندگاری طولانی تری دارد چرا که این قلاب ها تکیه گاهی قوی در زیر پوست ایجاد می کنند. به طور کلی نتایج جوانسازی صورت و ابرو با نخ های سیلوئت بلافاصله بعد از کاشت قابل مشاده هستند و بین 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند. اما باید دقت داشت که این ماندگاری به سن، لایف استایل و مراقبت های بعد از کاشت نیز بستگی دارد.

آیا لیفت صورت و ابرو با نخ دردناک است؟

کشیدن پوست صورت و ابرو با نخ سیلوئت ممکن است به دلیل وجود بخیه دردناک تصور شود. این در صورتی است که کاشت نخ ها زیر پوست با بی حسی موضعی انجام می شود که باعث می شود کمترین میزان درد را حین جراحی حس کنید. همچنین تزریق داروی بی حسی موضعی نیز با سوزن های بسیار نازک (مانند سوزن بوتاکس) انجام می شود که تنها سوزش خیلی خفیف را ایجاد می کند. اما در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط بدنی افراد مختلف برخی از زیباجویان ممکن است کمی درد بعد از لیفت پوست با نخ حس کنند.