میکرونیدلینگ که نیدلینگ پوست یا القای کلاژن نیز نامیده می شود ، یک درمان جوانسازی پوست بهینه می باشد.در صورتی که نیاز به جوانسازی پوست خود از طریق این تکنیک دارید می توانید به دکتر پریسا زندی ، بهترین دکتر جوانسازی تهران مراجعه نمایید.

 

میکرونیدلینگ - دکتر پریسا زندی

نیدلینگ پوست

در این درمان ، 12 سوزن درجه پزشکی ریز که به صورت متقارن کانال های ریز را در پوست خلق می کند ، مورد استفاده قرار می گیرد.این درمان ؛ باعث بهبود پوست شده و تولید کلاژن را ارتقاء داده و باعث خلق پوست جدید صاف تر ، محکم تر و سفت تر می شود.

میکرونیدلینگ چیست ؟

نیدلینگ ، یک روش موثر برای معکوس نمودن آسیب دیدگی پوست در اثر آکنه ، جای زخم و علائم بر جای مانده از کشیدگی می باشد.میکرونیدلینگ که یک درمان حداقل تهاجمی است ، یک درمان بدون درد می باشد.در این درمان ، هیچ گونه زمان از کار افتادگی وجود ندارد و پوست شما مرتبا شاداب تر ، جوان تر و سالم تر می شود.در درمان با استفاده از این روش ، هیالورونیک اسید در عمق پوست القاء شده و شروع به بر جای گذاشتن یک اثر تحریکی بر روی پوست می نماید.هیالورونیک اسید ، به طور طبیعی در داخل پوست تولید می شود ؛ ولی با بالا رفتن سن ، سطوح تولید این ماده در بدن کاهش پیدا می کند ؛ این امر باعث کاهش سطح رطوبت شده و می تواند در تشدید فرآیند پیری پوست دخیل باشد.متخصص مراقبت از پوست با استفاده از تکنولوژی پیشرفته نیدلینگ ؛ یک پوست پر ، آبرسانی شده و محکم را در یک دوره زمانی به شما ارائه می دهد.سیستم چند عملکردی از یک تکنولوژی پیشرفته استفاده می کند که می تواند یک پوست سالم را به شما هدیه کرده و نتایج کنترل شده ای را خلق نماید که در مقایسه با روش های خانگی ، بسیار موثرتر عمل می کند.

کاربردهای میکرونیدلینگ

 • کاهش لکه ها
 • بهبود مشکلات پوست
 • به حداقل رساندن جای زخم
 • کاهش چین و چروک ها
 • کمک به جوانسازی پوست
 • بهبود جریان خون در عروق
 • صاف کردن آثار ناشی از کشیدگی پوست
 • درمان آسیب های ناشی از تابش نور خورشید

آیا نیدلینگ در درمان ریزش مو به کار گرفته می شود؟

نقش فولیکول ‌های مو در جلوگیری از ریزش مو :

فولیکول‌ های مو ، ساختار زنده ‌ای هستند که موها از طریق آنها رشد می‌ کنند و این ساختار به گ.نه ای است که در زمان از بین رفتن به طور کامل نیز می تواند مجددا خود را بازسازی کند . این ماده زنده ، موها را تغذیه کرده و از طریق انتقال مواد غذایی و هورمون‌ های مختلف ، رشد و تقویت موها را تضمین می‌ کنند . فولیکول‌ های مو همچنین نقش مهمی در حفظ سلامت و استحکام مو دارند . اگر فولیکول ‌های مو آسیب ببینند یا مقدار آن ها ناکافی باشد ، ممکن است موها ضعیف شوند و در نتیجه ریزش مو رخ دهد.

دی‌ هیدروتستوسترون (DHT) و نقش آن در ریزش مو :

دی‌ هیدروتستوسترون یک هورمون استروئیدی است که از تبدیل تستوسترون به DHT توسط آنزیم 5-آلفا-ردوکتاز در بدن انسان به وجود می‌ آید. این هورمون در برخی افراد می ‌تواند فعالیت زیادی داشته باشد و در نتیجه با فعال کردن ژن‌ های مرتبط ، منجر به ریزش مو و ضعیف شدن فولیکول ‌های مو ‌شود . عملکرد DHT در فرآیند آلوپسیا (ریزش مو) به طور کلی باعث ضعف و تحلیل فولیکول ‌های مو می ‌شود ، که در نتیجه به ریزش موها منجر می‌ شود . راهکار شما این است که با انجام میکرونیدلینیگ از این عارضه رهایی یابید .

میکرونیدلینگ و جلوگیری از ریزش مو:

پزشکان در فرآیند میکرونیدلینگ معمولاً مواد مغذی و تقویت ‌کننده را به پوست سر وارد می‌ کنند . این مواد معمولاً شامل ویتامین‌ ها ، مواد معدنی ، پروتئین ها و فاکتورهای رشد مو می‌ شوند . این مواد می ‌توانند به تغذیه و تقویت فولیکول‌ های مو کمک کنند ، عوامل رشد مو را تحریک کنند ، فعالیت هورمونی را تنظیم کنند و از تولید موادی که ممکن است به ریزش مو منجر شود ، جلوگیری کنند. این اقدامات به طور کلی می ‌توانند فرآیند رشد و تقویت مو را تسریع کنند و از ریزش موها جلوگیری کنند.

لیزر بهتر است یا میکرونیدلینگ ؟

برای دست یابی به یک پاسخ درست این سوال باید بدانید که برتری هر یک از این تکنیک ها به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت ، اما با توجه به تحقیقات انجام شده  لیزر به عنوان یک روش درمانی تهاجمی بوده و نیدلینگ  یک تکنیک غیر تهاجمی می باشد. همچنین رعایت مراقبت های بعد از لیزر به خصوص در فصل گرما برای بسیاری از زیبا جویان سخت و پیچیده خواهد بود. در نتیجه دوره نقاهت در تکنیک لیزر بسیار بیشتر از میکرونیدلینگ  خواهد بود. از دیگر موارد مهم در رابطه با هر دو این تکنیک ، تاثیر گذاری آن در نقاط مختلف پوست می باشد ، به این معنا که لیزر ، لایه سطحی اپیدرم پوست را تحت تاثیر قرار می دهد که مسئولیت حفظ لایه اصلی پوست را دارد ، اما در پروسه میکرو لایه داخلی پوست تحت تاثیر قرار گرفته و با توجه به ان که این تکنیک سبب افزایش جریان خون می شود ، همچنین سرعت بهبود و ترمیم پوست نیز در آن بسیار بالا خواهد بود.

میکرونیدلینگ - دکتر زندی

مشاوره اولیه

 • پزشک متخصص در جلسه مشاوره اولیه ، پوست شما را آزمایش کرده و یک طرح درمان را به منظور یافتن بهترین روش برای درمان پوست شما طرح ریزی می نماید.
 • بر حسب دغدغه های پوست شما ، 3 تا 6 درمان در فواصل زمانی 4 تا 6 هفته ای برای شما توصیه می شود.
 • لازم به ذکر است که در طول دو هفته قبل تا دو هفته اول بعد از درمان ؛ اجتناب از بوتاکس و فیلرهای پوستی الزامی می باشد.
 • ما همچنین توقف مصرف رتینول ها موضعی ، اسیدها و لایه بردارهای دستی را در طول 48 ساعت قبل از درمان توصیه می کنیم.

آیا انجام این تکنیک دارا محدودیت سنی می باشد؟

خیر ، جالب است بدانید که پزشکان به منظور بهبود و ترمیم جای جوش و دیگر مشکلات پوستی در هر گروه سنی از این تکنیک استفاده خواهند کرد. اما به طور کلی توصیه می شود در دوران نوجوانی و قبل از سن 18 سالگی جهت انجام این پروسه جوانسازی اقدام نشود. زیرا در دوران بلوغ هورمون ها به تعادل نرسیده اند و ممکن است اثرات ترمیمی و موثر میکرونیدلینگ  بعد از مدتی از بین برود. همچنین در مواقعی که چین و چروک ها و عارضه پوستی بسیار عمیق باشند ، این تکنیک کاربردی نبوده و تاثیر خارق العاده ای برای این دسته از افراد نخواهد داشت ، در نتیجه بکارگیری از آن در سنین بالا چندان خوش آیند نخواهد بود.

میزان ماندگاری میکرونیدلینگ  چقدر است؟

میزان ماندگاری و تاثیر گذاری این تکنیک تا حد زیادی به مراقبت ها و شیوه رعایت برخی موارد از جانب زیبا جویان بستگی خواهد داشت. در واقع اگر افراد دستور پزشک را به درستی رعایت کنند و این فرایند جوانسازی را در یک مرکز معتبر و نزد پزشکی ماهر و با تجربه انجام دهند ، می توان انتظار داشت که نتیجه حاصل از آن بسیار طولانی و رضایت بخش است. البته فراموش نکنید که مواردی همچون افزایش سن ، سبک زندگی و رژیم غذایی می تواند بر روی روند تولید کلاژن و ماندگاری تاثیرات نیز موثر باشد. بنابراین تاثیرات این تکنیک پس از مدتی از بین رفته و نیاز است افراد جهت ترمیم مجدد به پزشک مراجعه کنند.

آمادگی برای میکرونیدلینگ چگونه است ؟

 • پیش از انجام پروسه پزشک راههای را به شما ارائه خواهد داد که بهترین نتیجه را از این فرآیند دریافت کنید.
 • از جمله این تکنیک ها می توان به قطع مصرف بسیاری از داروها مانند ایبوپروفن و داروهای درمانی آکنه می باشد.
 • پیش از میکرونیدلینگ باید رتونوئید های موضعی را نیز مصرف نکنید.

در طول درمان میکرونیدلینگ

در طول درمان نیدلینگ ، پوست استریل می شود و یک سرم مخصوص و اختصاصی در ناحیه درمان ، استعمال می گردد.این سرم ، بر پایه دغدغه های پوستی شما که در طول جلسه مشاوره مورد بحث قرار گرفته اند ، تهیه شده است.این سرم ، حاوی اسید هیالورونیک می باشد که برای آبرسانی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.عمق فرو بردن سوزن در پوست بر حسب درمان مورد نیاز ، متفاوت می باشد. برای نواحی مختلف درمان ، عمق های متفاوتی توصیه می شود.گاهی در طول 3 تا 7 روز اول بعد از درمان ، سایه ای بر روی پوست بر جای می ماند.پپس از درمان یک ماسک خنک کننده و آبرسان بر روی پوست استعمال می شود.این ماسک ، حاوی مواد اولیه ای است که به بهبود نتیجه درمان و کوتاه شدن زمان از کار افتادگی کمک می کند.

 

میکرونیدلینگ - دکتر زندی

بعد از میکرونیدلینگ پوست

 1. بعد از درمان میکرونیدلینگ ، محصولات مراقبت از پوست بر روی ناحیه درمان استعمال می شود.
 2. این محصولات ، شامل کرم های ضد آفتاب می باشند.
 3. بعد از درمان ، پوست به رنگ صورتی یا قرمز بوده و چیزی شبیه به آفتاب سوختگی می باشد.
 4. این حس داغی و سفت بودن پوست ، گاهی تا 48 ساعت تداوم دارد ؛ ولی کاملا طبیعی و نرمال می باشد.
 5. بعد از درمان ؛ شما نباید پوست خود را لمس کرده ، مالش داده یا آن را بخارانید.
 6. به مدت 12 تا 48 ساعت بعد از درمان ، نباید از عطر یا محصولات پاک کننده در ناحیه درمان استفاده کنید.
 7. همچنین باید از مصرف اسیدها ، رتینول ها یا لایه بردارها نیز به مدت 5 روز بعد از روند ، خودداری کنید.
 8. وقتی کلینیک را ترک می کنید ، لباسی که می پوشید نباید کرک دار باشد ؛ این امر باعث ایجاد سایش در ناحیه درمان می شود.
 9. حتما یک ماسک تمیز با خود همراه داشته باشید.
 10. بعد از درمان ، می توانید از یک تمیز کننده ملایم پوست و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 11. قدرت کرم ضد آفتاب شما توسط پزشک توصیه می شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص میکرونیدلینگ ، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

 

میکرونیدلینگ - دکتر پریسا زندی

هزینه میکرونیدلینگ

اگر به دریافت درماننیدلینگ علاقمند هستید ، حتما پس از انجام تحقیقات لازم برای یافتن یک متخصص صاحب صلاحیت و ماهر ، جلسه مشاوره ای را با وی هماهنگ کنید.در طول جلسه مشاوره ، پزشک اطلاعات لازم را در خصوص هزینه این روند ؛ در اختیار شما قرار می دهد.با توجه به این که درمان میکرونیدلینگ در نواحی مختلف بدن قابل اجرا می باشد ، هزینه ثابت برای آن قابل ذکر نمی باشد.بنابراین پزشک پس از مشاوره و تعیین نقاطی که به درمان نیاز دارد ، مظنه قیمت خود را در اختیار شما قرار می دهد.فاکتورهای متعددی ؛ از قبیل سطح نواحی نیازمند به درمان در بدن و برخی فاکتورهای دیگر در تعیین قیمت و هزینه نهایی این رش ، تاثیر گذار می باشند.

اثرگذاری میکرونیدلینگ

 • این تکنیک می تواند در زمینه برطرف کردن اسکار های کوچک ناشی از آکنه و پیری موثر واقع شود و پوست را تا حدود زیادی روشن تر و محکم تر کند.
 • تاثیر گذاری فرآیند میکرونیدلینیگ نسبت به تعداد جلساتی که انجام می شود بسیار مشخص است.
 • میکرونیدلینگ روش بسیار موثر و کاربردی تری نسبت به رولرهای دستی خانگی است.

ناحیه های مورد درمان توسط نیدلینگ

معمولا از میکرونیدلینگ برای هدف قرار دادن موارد زیر استفاده می شود:

 • جای آکنه
 • نقاط ناشی از سوختگی پوست بر اثر آفتاب
 • برطرف کردن منافذ بزرگ در پوست
 • انواع مختلفی از اسکار
 • افزایش دادن خاصیت الاستیسیته پوست
 • چین و چروک ها و خطوط روی پوست
 • از میکرونیدلینگ همچنین برای درمان استرچ مارک ها برروی دیگر نواحی بدن بهره می برند.

عارضه هایی که بعد از میکرونیدلینگ در انتظار افراد است :

 • بلافاصله بعد از انجام این فرآیند پوست در نواحی پیشانی و گونه ها دارای قرمزی می شود که با گذشت مدت زمانی کوتاه به رنگ طبیعی درمی آید.
 • کمی ممکن است خونریزی خفیف را تجربه کنید که در حین درمان روی می دهد .
 • تا سه الی چهار روز این احتمال وجود دارد که پوست شما دچار خارش باشد که بعد از گذشت این زمان کاملا از بین خواهد رفت.
 • حساسیت در پوست ممکن است در برخی از افراد بعد از این پروسه روی دهد که بعد از یک الی دوروز کاملا رفع خواهد شد و جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد.